Bloglar

Tüm bilgi ve birikimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Google Street View Entegrasyonu

           Çekilen mekan ve işletmelerin 360 panoromik fotoğrafları yerel rehber statüsünde olan Metropol360 tarafından Google Street View'e entegre edilmektedir. Peki bu ne anlama geliyor? Kısaca bahsedelim;

360 Sanal turlar temelde 2 farklı Google entegrasyonundan geçiyor. Bunlardan birincisi olan "Google İşletme Kartı"  bir işletmenin Google aramalarında ve haritalarda görünür olmasını sağlayan bir Google hizmetidir. Çalışma saatleri, iletişim numaraları vb birçok bilgiyi müşterilerinizle paylaşabildiğiniz bu hizmet tamamen ücretsizdir. Saha personellerimiz  360 sanal tur hizmetini satın alan müşterilerimize ücretsiz bir şekilde "Google İşletme Kartı" kurulumu sağlamaktadır. Çekilen 360 derece fotoğraflarınız işletme kartınızın fotoğraflar bölümüne entegre edilmektedir. Kısacası işletmeniz Google üzerinden aratıldığı zaman 360 sanal turunuz görünür olmaktadır.  

Örneklere göz atalım;


          İkinci Google entegrasyonu ise Haritalar üzerinden Street View'in ta kendisi. Google sokak ve caddeleri haritalandırmak için düzenli aralıklarla araçlarla 360 derece fotoğraflar çekerek Street View platformuna entegre eder. Biz ise 360 derece gördüğünüz bir sokak görünümünden işletmenin içine giriş yapmanızı sağlarız. Bu entegrasyonu Street View üzerinden sağlar ve kalıcı hale getiririz. Google Haritalar'da gezinirken sağ alt taraftaki ufak adam iconuna tıklarsanız 360 derece fotoğraflar yuvarlak iconlar olarak görünür. Onlardan birine tıklayarak Google Haritalar üzerinden sanal turlara ulaşabilirsiniz.

360 derece çekimlerimizin Google Street View entegrasyonu bu şekilde yapılmaktadır.  Sevgiler.

Metropol360 Ekibi

Önerilen içeriklerimiz

Yorum yap

Yorum